Glorian
http://glorian.anatolianrock.com
 
 Ana Sayfa
 Grup Hakkında
 Grup Elemanları
 Videolarımız
 Repertuarımız
 Fotoğraf Albümü
 Forum
 Linkler
 Bize Ulaşın
 
 
Grup 1995 senesinde Ahmet Uçankuş ve Hakan Kul tarafından İstanbul'da kurulmuştur. 1996 yılında Serhat Hasanoğlu'nun gruba dahil olması ile birlikte beste çalışmaları başlamıştır. 1998 yılında Ahmet Gültekin davulcu olarak gruba katılmış ve 2001 yılı sonunda ilk demo-album yayınlanarak Prophecy olan grubun ismi Glorian olarak değiştirilmiştir.

İlk kayıdın yayınlanmasından sonra Evran Öztürk klavyeci olarak gruba dahil olmuş ve konserler devam etmiştir. 2002 yılının başında Evran, 2003 yılı sonunda Serhat gruptan ayrılmıştır. Gitarda Cem Can gruba dahil olmuştur. Bu kadro ile yeni konserler verilmiş ve ikinci kayıt için beste çalışmaları başlamıştır.

2004 yılının Temmuz ayında tamamlanan ikinci demo-albüm kayıtları sonrasında grup çalışmalarına Hakan Kul ve Ahmet Uçankuş'un askerlik görevleri sebebiyle ara vermiştir. 2005 yılının Mayıs ayında grup tekrar bir araya gelmiş ve ikinci kayıt üzerindeki çalışmalar tamamlanarak 2005 yılının Aralık ayında 'Ancient Stories' isimli ikinci demo-albüm yayınlanmıştır.

Son olarak vokale Ahmet Söğütlüoğlu'nun katılımıyla şuanki kadro oluşmuş ve ilk stüdyo albüm kayıtlarından 'Ultimatum' isimli single Ağustos 2008 de yayınlanmıştır.